Canon EF 17-40mm f/4L USM

Ostatní zákazníci nakúpili v:
Cena: 729,00 € Ihneď Do obchodu

Odporúčame: Zľavy až do výšky 70 % - zlavy.pricemania.sk

Model EF17 - 40 mm f/4L USM predstavuje ľahký, extrémne širokouhlý transfokačný objektív Canon EF. Je vhodný najmä na použitie s digitálnymi zrkadlovkami s faktorom konverzie ohniskovej vzdialenosti vyšším ako 1. Vlastnosti: - Priemer filtra 77 mm- Vynikajúci optický výkon v celom rozsahu transfokácie.- ...viac

Popis

Model EF17 - 40 mm f/4L USM predstavuje ľahký, extrémne širokouhlý transfokačný objektív Canon EF. Je vhodný najmä na použitie s digitálnymi zrkadlovkami s faktorom konverzie ohniskovej vzdialenosti vyšším ako 1.

 • Vlastnosti: - Priemer filtra 77 mm- Vynikajúci optický výkon v celom rozsahu transfokácie.- Najrýchlejšie automatické zaostrovanie vo svojej triede (rovnaké ako u modelu EF 16 - 35 f/2.8L USM) - Vysoká odolnosť voči prachu a vlhkosti- Minimálna vzdialenosť zaostrenia 28 cm pri všetkých ohniskových vzdialenostiach od januára 2003 Extrémne širokouhlý objektív pre analógové zrkadlovky EOSModel EF17 - 40 mm f/4L USM predstavuje extrémne širokouhlý transfokačný objektív Canon EF vytvorený pre profesionálnych a pokročilých amatérskych používateľov zrkadloviek EOS.Štandardný transfokačný objektív pre digitálne zrkadlovky EOSNa jednej strane ide o vynikajúci objektív pri použití s analógovou zrkadlovkou a na strane druhej je model EF 17 - 40 mm f/4L USM taktiež výnimočne vhodný pre digitálne zrkadlovky so zobrazovacím snímačom menším ako je formát 35 mm. V skutočnosti u týchto typov digitálnych zrkadloviek tieto ohniskové vzdialenosti môžu poskytnúť zorný uhol približne ekvivalentný uhlu 28 - 70 mm objektívu používaného na 35 mm fotoaparáte, čo z neho robí ideálny objektív so štandardnou transfokáciou. Vynikajúci výkon optiky Model EF 17 - 40 mm f/4L USM má 12 prvkov objektívu rozdelených do 9 skupín. Povlak Super Spectra na týchto prvkoch zaručuje výborné vyváženie farieb a minimalizuje efekty duchov a oslnenia. Pre poskytnutie vynikajúcej kvality obrazu pri rozsahu transfokácie 17 - 40 mm objektív využíva tri asférické prvky dvoch odlišných typov, zatiaľ čo sa používa sklo Super UD (ultra-nízka disperzia) na predchádzanie odchýlkam farieb, ktoré často dokážu degradovať zreteľnosť okrajovobjektu. Široká paleta profesionálnych funkcií Minimálna vzdialenosť zaostrenia je len 28 cm v celom rozsahu transfokácie. Automatické zaostrovanie funguje v tichosti a rýchlo vďaka rýchlej centrálnej jednotke spracúvania so zdokonaleným algoritmom automatického zaostrovania. Režim AF je možné nahradiť manuálnym zaostrovaním, ak si to želáte. Kruhová clona modelu EF 17 - 40 mm f/4L USM, ovládaná elektromagnetickou membránou, je schopná dosahovania atraktívnejšieho vzhľadu nezaostrených oblastí v pozadí snímky. Predná časť objektívu sa počas zaostrovania neotáča. To napríklad znamená, že polarizačné filtre naďalej aktívne fungujú pri približovaní a oddiaľovaní. V zadnej časti objektívu sa nachádza zábranový želatínový držiak filtra. Model EF 17 - 40 mm f/4L USM s vysokou odolnosťou voči vlhkosti a prachu je ideálny na použitie v drsných podmienkach. Sklo bez prímesi olova šetrné k životnému prostrediu sa používa v rámci celej stavby objektívu.

  Parametre

  Výrobca: Canon
   
  Ďalšie vlastnosti:
  Zväčšenie: 0,24 x
   
  Dizajn:
  Farba: Čierna
   
  Hmotnosť a rozmery:
  Dĺžka: 9,68 centimeter
  Hmotnosť: 500 gram
  Priemer: 8,35 centimeter
  Veľkosť filtra: 7,7 centimeter
   
   
  Objektív:
  Diagonálny uhol pohľadu (max): 104 °
  Diagonálny uhol pohľadu (min): 57,5 °
  Komponent pre: SLR
  Konštrukcia objektívu (členy/skupiny): 12/9
  Maximálna clona: 22
  Minimálna clona: 4
  Najmenšia zaostrovacia vzdialenosť: 0,28 meter
  Ohnisková vzdialenosť: 17 - 40 mm
  Počet membrán: 7
  Typ bajonetu: Canon EF
  Typ objektívu: Wide zoom lens
   
  Výkon:
  AF ovládací člen: USM
  Automatické zaostrovanie: Áno áno/nie
  Manuální zaostrenie: Áno áno/nie

  Recenzie

  Celkové hodnotenie produktu

  80% Perfektný 1 hlas
  8
  TomášPred 4 rokmi a 6 mesiacmi

  OK

  • na photozone.de je povedané všetko
  • malý, ľahký, kvalitné prevedenie, plynulý chod
  • obrazová kvalita, ale asi nič závratne lepšie v tejto cene nenájdete

  Vývoj ceny

  Týždeň: 0.29 %

  Reklama

  brand name

  Prezrite si ďalšie Objektívy Canon alebo najprezeranejšie produkty Canon.

  Reklama