Najčastejšie otázky


1. Kedy môžem využiť PPC programy Promo a Premium?
Programy Promo a Premium môžete využiť v prípade, že je Váš XML vytvorený podľa špecifikácie XML feedu a produkty vieme zaradiť do porovnania cien. Pri obchodoch, ktoré nespĺňajú našu, alebo špecifikácie ostatných porovnávačov, nevieme garantovať zaradenie produktov do porovnania cien.

 

2. Program Partner a fulltextové vyhľadávanie?

Produkty zaradené do fulltextového vyhľadávania sú vyhľadateľné na základe presnej zhody názvu daného produktu v e-shope, ktorý je uvedený v XML feede. Produkty zaradené do fulltextu sa nenachádzajú v porovnaní cien. Pre aktiváciu programu partner je potrebné vložiť do vášho e-shopu spätný odkaz.

 

3. Môžem použiť jeden kredit pre viacero e-shopov?

Momentálne nie je možné využívať jeden kredit pre viacero e-shopov. Minimálna čiastka dobitia kreditu pre jeden obchod je 50€ bez DPH.

 

4. Od čoho závisí spracovanie všetkých produktov v XML feede?

Spracovanie produktov závisí od kvality Vášho feedu, čo znamená:

  • jednoznačné názvy v slovenskom jazyku alebo v jednoznačnom označení, určenom výrobcom
  • obrázky bez vodotlače s minimálnou veľkosťou 350x350px
  • kvalitný popis produktov
  • presne zadanú cestu kategórií až po najnižšiu úroveň (strom kategórií)
  • vyplnení výrobcovia
  • nenulové ceny v EUR
  • vyplnené tagy EAN a part number, ktoré urýchľujú proces zaradenia ponúk do porovnania cien

 

5. Kedy budú produkty spracované ak navýšim kredit na e-shop?

Produkty z obchodu sa začínajú párovať štandardne niekoľko dní po pripísaní kreditu na konto e-shopu. Rýchlosť spracovania Vášho feedu závisí od viacerých faktorov, najmä však od:

  • zvoleného plateného programu,
  • počtu produktov vo feede a samotného sortimentu,
  • kvality Vášho feedu

 

6. Mal som zaradené produkty, no momentálne nie je zaradený žiaden produkt

Táto situácia väčšinou vzniká pri problémoch s XML feedom, kedy je v momente aktualizácie feed nedostupný, alebo prázdny. Pokles takisto vzniká pri zmene e-shopového riešenia a zmene XML feedu, kedy sa menia url linky pri produktoch. V prípade, že pokles vznikol z dôvodu chyby e-shopu, negarantujeme opätovné zaradenie produktov do porovnania cien.

 

7. Ako často sa aktualizuje XML feed?

XML feed sa aktualizuje minimálne jedenkrát za 24 hodín. Čas aktualizácie závisí od celkového počtu zmien vo feedoch všetkých obchodov. Manuálne nastavenie aktualizovania v určitom čase nie je možné. V prípade potreby vieme na požiadanie feed zaktualizovať manuálne.

 

8. Ako získať ocenenie Overený obchod?

Certifikát „Overený obchod“ ponúka portál Pricemania úplne bezplatne a udeľuje sa iba obchodom, ktoré zákazníci dlhodobo kladne hodnotia prostredníctvom e-mailového dotazníka zaslaného po objednávke v obchode.

Pre udelenie certifikátu Overený obchod treba nazbierať 30 pozitívnych hodnotení so známkou vyššou ako 80%. Ako správne implementovať modul “Overený obchod” nájdete vo Vašom administračnom v sekcii "Ocenenia - Overený obchod".