Skip to content Skip to footer

Rozmaznávajte svoju pleť každý deň

Každá žena vie, že správne zvolená maska pleť dokonale čistí, rozjasňuje, vyhladzuje a dodáva jej potrebnú hydratáciu a výživné látky. Ako ju vybrať?

shutterstock 153144926

Mladá, svieža a večne krásna
Takmer každá žena má isté skúsenosti s používaním rôznych denných či nočných krémov. Veď ktorá z nás by to nepoznala? Vekom pribúdajú aj vrásky, ktoré nám hlavne na tvári prekážajú a pripomínajú roky, ktoré sa nedajú zastaviť. A tak siahneme po všelijakých prostriedkoch, aby sme stále vyzerali mlado a krásne, aj keď už nemáme dvadsať- rôzne pleťové krémy, kvalitné masky, mastičky, vodičky, olejčeky „zdobia“ našu kúpeľňu, v ktorej trávime oveľa viac času ako voľakedy.

Pleťové masky sú určené najmä tým ženám, ktoré majú pocit neustálej suchosti či mastnoty pleti a hydratačné krémy im jednoducho nepomáhajú. V súčasnosti sa vyrábajú kvalitné masky na pleť a veľa žien si ich nevie vynachváliť.

Doprajte svojej pleti len to najlepšie
Každá žena vie, že správne zvolená maska pleť dokonale čistí, rozjasňuje, vyhladzuje a dodáva jej potrebnú hydratáciu a výživné látky. Ako ju vybrať? Ak máte pocit, že sa Vám koža sťahuje a je vysušená, zvoľte masku hydratačnú, ak Vás pri pohľade do zrkadla prekvapilo množstvo vrások, skúste regeneračnú. Ak Vás trápia vyrážky, čierne bodky či nadmerný lesk pleti, použite masku čistiacu.

shutterstock 153144926
Veľkou výhodou pleťových masiek je ich rýchly účinok a výsledok jasne viditeľný na Vašej pleti. Niektoré používame pleťové masky každý deň, iné zasa siahneme po nich vtedy, keď nás čaká nejaká dôležitá udalosť- rodinná oslava, ples, pracovné stretnutie a pod. Podstatné je, že uľavíme svojej pleti a doprajeme jej všetko potrebné.

Naša pleť sa nám za starostlivosť odvďačí
Ak máme náročný deň, cítime únavu celého organizmu. Či už nás bolia nohy od dlhého chodenia alebo hlava od množstva povinností, pravdou je, že únavu pociťuje celé naše telo, ktorého súčasťou je aj naša pleť.

Možno ju niektoré ženy podceňujú a nevenujú jej dostatok pozornosti, čo je ale zásadná chyba. Pleť síce nebolí ako iné časti tela, ale pamätá si každú jednu starosť, vrásku, trápenie i nepriaznivý vplyv počasia. Preto by sme nemali na ňu zabúdať a starostlivosť o ňu podceňovať. Naša pleť má tiež svoju pamäť a podľa toho, ako sa budeme k nej správať my samy, sa nám raz odvďačí.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment