Túžba/Le Désir

Ostatní zákazníci nakúpili v:
Cena: 3,80 € Do 14 dní Do obchodu

Odporúčame: Zľavy až do výšky 70 % - zlavy.pricemania.sk

Výber z básní piatich slovenských poetiek je knižnou podobou Pocty Lýdii Vadkerti- Gavorníkovej, ktorá odznela na siedmom ročníku frankofónneho festivalu Cap à l’Est v Banskej Štiavnici v auguste 2009. Štyri slovenské poetky Mila Haugová, Dana Podracká, Elena Hidvéghyová- Yung a Mária Ferenčuhová vzdali ...viac

Popis

Výber z básní piatich slovenských poetiek je knižnou podobou Pocty Lýdii Vadkerti- Gavorníkovej, ktorá odznela na siedmom ročníku frankofónneho festivalu Cap à l’Est v Banskej Štiavnici v auguste 2009. Štyri slovenské poetky Mila Haugová, Dana Podracká, Elena Hidvéghyová- Yung a Mária Ferenčuhová vzdali poctu zakladateľke modernej slovenskej poézie svojimi vyznaniami a básnickou tvorbou pri príležitosti 10. výročia úmrtia Lýdie Vadkerti- Gavorníkovej. 80-stranová publikácia reprezentuje generačnú kontinuitu slovenskej lyriky a je ilustrovaná oltárnymi tabuľovými obrazmi Majstra MS, ktorý vznikol roku 1506 a bol umiestnený v banskoštiavnickom kostole sv.

Kataríny. Hommage à Lýdia Vadkerti- Gavorníková je literárnym aj obrazovým skvostom, vhodným aj ako reprezentatívny knižný dar pre milovníkov poézie všetkých generácií.

  Vývoj ceny

  Týždeň: 2.4 %

  Reklama

  brand name

  Prezrite si ďalšie Slovenská a česká poézia alebo najprezeranejšie produkty N/A.

  Reklama