Schleich 13830 Pinto klisna cena od 7,30 € | Pricemania

Schleich 13830 Pinto klisna

Ostatní zákazníci nakúpili v:
Cena: 7,30 € Ihneď Do obchodu

Odporúčame: Top 20 produktov z kategórie Postavičky

Zvieratko - kobyla PintoSchleich 13830 domáce zvieratko kôň pinto kobyla. Tieto kone si obľúbili indiáni - ich srsť slúžila ako dobrá kamufláž. Jazdili na nich v zime. V zasneženej krajine sa priam strácali.Splývali s krajinou. Pinto pochádza zo španielskych koní dovezených do Ameriky v 16.storočí. Je ...viac

Popis

Zvieratko - kobyla PintoSchleich 13830 domáce zvieratko kôň pinto kobyla. Tieto kone si obľúbili indiáni - ich srsť slúžila ako dobrá kamufláž. Jazdili na nich v zime. V zasneženej krajine sa priam strácali.Splývali s krajinou. Pinto pochádza zo španielskych koní dovezených do Ameriky v 16.storočí. Je to typ koňa charakteristického svojim sfarbením a možno ho nájsť všade na svete. Štatút plemena má však iba v Amerike. Americkí Indiáni obľubovali Pinta pre jeho charakteristické neobvyklé sfarbenie a preto že jeho strakatá srsť bola prirodzeným maskovaním. Pinta tiež obľubovali kovboji vďaka jeho ochote pracovať a tiež kvôli jeho odlnosti. Plemeno má dva typy sfarbenia: ovaro a tobiano.Ovaro je nositeľom recesívneho génu a prevláda v Južnej Amerike. Má jednofarebný základ s veľkými nepravidelnými bielymi škvrnami. Tobiano je nositeľom dominantného génu a hojnejšie sa vyskytuje v Severnej Amerike. Má biely podklad s veľkými nepravidelnými jednofarebnými škvrnami. Uši sú primerane veľké a veľmi pohyblivé čo mu umožňuje byť neustále v strehu. Oči ako i celkový výzor "tváre" je prieteľský. Príťažlivým znakom tohto plemena je najmä pôvabná horná línia chrbta, súčasne ladná a symetrická. Pinto je pomerne mohutný kôň, hlavne čo sa týka zadnej čati tela, a má súmerné proporcie. Súčasní pintovia majú dobré končatiny. Šľachtenie uskutočňuje dôkladne, osobitná pozornosť sa venuje spodnej časti končatín a kopytám. Plemeno s vyznačje riedkym chvostom, ktorý sa šľachtil zámerne pretože sa nezachytával do krovia a iého porastu v hrboľatom a zalesnenom teréne.

    .
  • rozmery zvieratka : 14,5 x 11,3 x 3,4 cm
.Veková kategória: 3+ Určené pre: všetkých Materiál: guma, plast Figúrky Schleich vynikajú svojou vernosťou spracovania, vďaka ktorému umožňujú deťom poznávať najrôznejšie zvieratká, či už domáce, divoké, zvieratká z morského sveta, ale aj praveké, už vyhynuté.Schleich neustále rozširuje a obnovuje záber svojich modelov a staršie,menej kvalitné modely sú nahradzované novými a lepšie spracovanými.

Recenzie

Produkt zatiaľ nemá žiadne hodnotenie

Reklama

Najprezeranejšie produkty

brand name

Prezrite si ďalšie Postavičky Schleich, najprezeranejšie produkty Schleich alebo najlacnejšie Postavičky.

Reklama