Motobatt MB16A 17.5Ah

Ostatní zákazníci nakúpili v:
Cena: Ihneď Do obchodu

Odporúčame: Top 20 produktov z kategórie Motobatérie

Napätie: 12 V Kapacita C20: 17,5 Ah Vybíjaci prúd CCA: 200 A Dĺžka: 151 mm Šírka: 91 mm Výška: 181 mm Polarita: Ľavá Motobaterie MOTOBATT MB16A 19Ah náhrada batérií: HYB16A-AB, HYB16A-A, MB16A s vyššou kapacitou oproti konkurenčným akumulátorom, pri zachovaní veľkosti a AGM technológiou (elektrolyt ...viac

Najprezeranejšie produkty v kategórií Motobatérie

Popis

Napätie: 12 V
Kapacita C20: 17,5 Ah
Vybíjaci prúd CCA: 200 A
Dĺžka: 151 mm
Šírka: 91 mm
Výška: 181 mm
Polarita: ĽaváMotobaterie MOTOBATT MB16A 19Ah náhrada batérií: HYB16A-AB, HYB16A-A, MB16A s vyššou kapacitou oproti konkurenčným akumulátorom, pri zachovaní veľkosti a AGM technológiou (elektrolyt napustený vo sklenom rúne) umožňuje variabilné umiestnenie batérie, tzn. môže byť naklonená, alebo aj ležať.

Kompatibilný s motocyklami (primárne sa určuje typ batérie podľa rozmerov a pólov batérie, zoznam modelov motocyklov nie je 100%):

HONDA:

VT1100 C 3-5 (Aero) rv 98-99, VT1100C R -T (Shadow) rv 94-96, VT1100C2 SX (Ace) rv 95-99

Ak si nie ste istí typom batérie pre váš motocykel, vyhľadajte si vhodný model podľa typu vášho motocykla v priloženej tabuľke kompatibility, prípadne napíšte produkt manažérovi.

Americké AGM (elektrolyt napustený vo sklenom rúne) batérie Motobatt sa vyznačujú:

Vyššia štartovací prúd, tzn. vhodné aj pre náročnejších motocykle s veľkým obsahom, kde iné batérie zlyhávali

AGM technológia umožňuje variabilné umiestnenie batérie, tzn. môže byť naklonená, alebo aj ležať

Znáša hlboké vybitie, tzn. je odolná voči rôznym režimom prevádzky (prežije zimu, keď na motocykli nejazdíte)

Široká možnosť voľby montáže, tzn. všetky batérie majú vývody plus mínus na oboch stranách - jediné čo musíte riešiť pri výbere vhodnej batérie sú rozmery

Motobatt akumulátory sú vybavené špeciálnymi nástavcami, vďaka ktorým si môžete upraviť rozmery batérie podľa vašich potrieb.

Batérie Motobatt sú dodávané v stave 95-100% nabitia, teda schopné okamžitej montáže do vášho vozidla.

Uzatvorené články, bez nebezpečenstva úniku elektrolytu.

Vylepšená konštrukcia pre potreby motocyklov, skútrov a malých vozidiel.

Dôverujte Motobatt batériám AGM

Vyšší výkon

Citlivou otázkou pri konštrukcii motocykla je umiestnenie a veľkosť akumulátora. Konštruktéri boli a sú nútení šetriť miestom. Vedie to nielen k obrovskej variabilite typov batérií, ale často ik poddimenzovaniu priestoru pre motocyklovú batériu. Klasická konštrukcia tzv. Mokrého akumulátora potom často poskytuje výkon na samej hranici skutočné potreby vozidla.

Nedostatok rezervnej kapacity skracuje životnosť batérie, zvlášť v režime nepravidelného prevádzke.

POZOR !!! Mnoho typov "LOW-COST" batérií môže byť lacných jednoducho preto, že obsahujú menej olova a viac kyseliny. Takáto batéria vás ale čoskoro nechá na holičkách.

Vďaka použitiu technológie AGM (Absorbed Glas Mat) bolo u batérií Motobatt možné zvýšiť plochu a počet olovených dosiek v jednotlivých článkoch. Tým sa výrazne zvyšuje výkon, kapacita aj spoľahlivosť v pomere k ich objemu a váhe.

Mechanická odolnosť

Absorbed Glas Matt

Skrátene AGM patrí medzi uzavreté, tzv. ventilom riadené batérie. Priestor medzi doskami nevypĺňa len kvapalný elektrolyt, ale každá z olovených dosiek AGM článku je obalená skleným rúnom, do neho je klasický elektrolyt nasiaknutý. Batérie tak síce funguje na rovnakom princípe, avšak Rúnové separátory jej dávajú hneď niekoľko výrazných výhod:

Motobatt je odolná k vibráciám - dlhodobým pôsobením vibrácií môže dôjsť k uvoľneniu dosiek a v konečnej fáze až k ich prepojenie, teda ku skratu článku

Motobatt redukuje nebezpečenstvo skratu článku vplyvom sulfatácia (v angličtine tzv. machový efekt) - kryštáliky síranu olovnatého uvoľnené z dosiek klasického akumulátora môžu elektrolytu migrovať a často dochádza k ich vzpriečeniu medzi + a - doskou čím dôjde ku skratu článku

Vyššia odolnosť Motobatt k hlbokému vybitiu - zatiaľ čo bežné batériu škodí už niekoľko hodín na úrovni vybitia okolo 50%, AGM batérie dokáže ísť bez výraznej straty celkovej kapacity až na hodnotu 70% vybitia.

Odolnosť Motobatt k rôznym režimom prevádzky - pre motocykle (a im podobné vozidlá) je charakteristický nepravidelný prevádzku, teda častá obdobie kedy batérie zostáva v nedobytém stave. Oproti klasickej konštrukcii vie separátory AGM výrazne spomaliť prirodzenú sulfatácii článkov.

QUADFLEX technológia

V rade Motobatt možno až prekvapivo ľahko nájsť batériu presne pre váš model. Takmer neúnosnou variabilitu rozmerov a tiež spôsobov inštalácie bolo nutné rázne vyriešiť.

Názov "QUADFLEX" združuje hneď niekoľko chytrých konštrukčných prvkov:

Motobatt zdvojené +/- póly - patentovaný systém umožňuje inštaláciu väčšiny batérií v oboch garda: ako ľavú aj pravú; zároveň je možné na dva voľné póly pripojiť ďalší spotrebič, či pevný konektor nabíjačky

Motobatt univerzálny vývody pólov - patentovaný systém pre inštaláciu ľubovoľného typu i smeru vývodov (nahor, do boku, dole)

Motobatt stavebnice - pre doladenie presných rozmerov a utesnenie batérie v konkrétnom modeli motocykla sa využíva špeciálnych, presne vylisovaných nástavcov, ich kompletná sada je vždy štandardom každého balenia

Vďaka šikovným QUADFLEX prvkom dokáže jeden typ Motobatt plnohodnotne nahradiť až 11 typov batérií klasické nomenklatúry Yuasa.

Reklama

brand name

Prezrite si ďalšie Motobatérie Motobatt, najprezeranejšie produkty Motobatt alebo najlacnejšie Motobatérie.

Reklama