Odporúčame: Top 20 produktov z kategórie Lieky a prípravky proti bolesti a teplote
Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv, ktorá je účinná proti bolesti. Paracetamol zabezpečuje úľavu od bolesti a znižuje telesnú teplotu. Kofeín zosilňuje účinok paracetamolu, a tak pomáha zmierniť bolesť, pôsobí proti únave, mierne podporuje dýchanie a krvný obeh pri horúčkovitých ochoreniach. .Liek ...viac
Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv, ktorá je účinná proti bolesti. Paracetamol zabezpečuje úľavu od bolesti a znižuje telesnú teplotu. Kofeín zosilňuje účinok paracetamolu, a tak pomáha zmierniť bolesť, pôsobí proti únave, mierne podporuje dýchanie a krvný obeh pri horúčkovitých ochoreniach. .Liek je vhodný na úľavu pri bolestiach hlavy, migréne, bolestiach chrbta, zubov, svalov, reumatických a menštruačných bolestiach. Takisto prináša úľavu pri nepríjemných príznakoch chrípky, prechladnutia a bolesti v hrdle a znižuje horúčku. .Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a dospievajúci od 15 rokov.1 – 2 tablety podľa potreby až 4x denne s časovým odstupom najmenej 4 hodín.Jednorazová dávka 1 tablety je vhodná pre osoby s hmotnosťou do 60 kg, zatiaľ čo jednorazová dávka 2 tabliet je vhodná len pre osoby s hmotnosťou 60 kg a viac.Najvyššia jednotlivá dávka sú 2 tablety (1 g paracetamolu), maximálna denná dávka je 8 tabliet (4 g paracetamolu ). Pacienti s poruchou funkcie obličiek.U pacientov s obličkovou nedostatočnosťou je nutné upraviť dávkovanie; pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min je možné podávať 1 tabletu každých 6 hodín; pri hodnote nižšej ako 10 ml/min sa liek podáva každých 8 hodín. Pacienti s poruchou funkcie pečene.Je vhodné u týchto pacientov nepodávať maximálne dávky a dodržiavať interval medzi jednotlivými dávkami minimálne 6 hodín. Pediatrická populácia (12 – 15 rokov).1 tableta až 3x denne v časovom odstupe najmenej 6 hodín. Dĺžak liečby.Neužívajte tento liek bez odporúčania lekára dlhšie ako 7 dní. Ak sa príznaky ochorenia nezmiernia do 3 dní, poraďte sa so svojím lekárom. Spôsob použitia Liek je určený na perorálne podanie. Tablety sa majú zapíjať dostatočným množstvom tekutiny. Liek možno užívať nezávisle na jedle. Upozornenie Liek sa môže podávať počas tehotenstva, ak je klinicky indikovaný, avšak má byť použitá najnižšia účinná dávka po čo najkratšiu dobu a s najnižšou možnou frekvenciou.Pri krátkodobej liečbe a súčasnom starostlivom sledovaní dojčaťa, nie je nutné dojčenie prerušiť.Liek je kontraindikovaný pri ťažkej hepatálnej insuficiencii, a/alebo akútnej hepatitíde.Odporúča sa opatrnosť u pacientov s poruchou funkcie obličiek.Pacienti nemajú súčasne užívať iné lieky obsahujúce paracetamol.Pitie nadmerného množstva kávy alebo čaju počas liečby môže vyvolať pocit napätia a podráždenosti.Nepiť alkohol.Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).Účinné látkykofeín, paracetamol.
Prezrite si ďalšie Lieky a prípravky proti bolesti a teplote Zentiva, najprezeranejšie produkty Zentiva alebo najlacnejšie Lieky a prípravky proti bolesti a teplote.