Continental VancoEco 215/65 R16 109T cena od 107,80 € | Pricemania

Continental VancoEco 215/65 R16 109T

Ostatní zákazníci nakúpili v:
Cena: 112,28 € Info v obchode Do obchodu

Odporúčame: Top20 produktov z kategórie Letné pneumatiky

Prekvapujúco úsporná. Hospodárnosť a bezpečie pre každý deň. Nová VancoEco™ pre ľahké úžitkové vozidlá a dodávky.Continental uvádza novú úspornú pneumatiku špeciálne vyvinutú pre vozidlá, ako je Mercedes Sprinter, Ford Transit a Volkswagen T5. Nová VancoEco má asi o 30 percent nižší valivý odpor, čo ...viac

Na sklade Zobraziť cenu vrátane dopravy

Obchody odporúčané inými zákazníkmi

Porovnanie cien Continental VancoEco 215/65 R16 109T

Popis

Prekvapujúco úsporná. Hospodárnosť a bezpečie pre každý deň. Nová VancoEco™ pre ľahké úžitkové vozidlá a dodávky.Continental uvádza novú úspornú pneumatiku špeciálne vyvinutú pre vozidlá, ako je Mercedes Sprinter, Ford Transit a Volkswagen T5. Nová VancoEco má asi o 30 percent nižší valivý odpor, čo môže ušetriť štyri percentá paliva a emisií. Súčasne sa vývojárom podarilo zachovať brzdné vlastnosti na suchej aj mokrej vozovke a ovládateľnosť ako v prípade osobného vozidla. Veľký potenciál úspor umožnili dve konštrukčné opatrenia, ktoré spoločne prispeli významne k zníženiu valivého odporu. Pre pneumatiku bola použitá behúňová zmes s oxidom kremičitým, ako sa používa v osobných pneumatikách. Dezén bol optimalizovaný a konštrukcia pneumatiky bola zmenená tak, aby sa znížila deformácia pri kontakte s vozovkou. Tieto dve opatrenia v kombinácii s veľmi plytkým profilom pneumatiky prinášajú až o 30 percent nižší valivý odpor.Nová VancoEco je vhodná pre vozidlá, ako je Mercedes Sprinter, Viano, Vito, VW T5 a Ford Transit. Pneumatiky sa vyrábajú pre 15-, 16- a 17-palcové ráfiky. Index rýchlosti ide až do 210 km/h. Prínosy:

  • Hospodárna vďaka zníženému valivému odporu
  • Krátka brzdná dráha aj na mokrom povrchu
  • Ovládateľnosť ako na osobnom vozidle
Hospodárna vďaka zníženému valivému odporu. VancoEco využíva novú zmes s pridanou silikou, optimalizovaný dezén a novú konštrukciu pneumatiky. Plochý profil a znížená hĺbka dezénu zaisťujú menšiu deformáciu pneumatiky pri otáčaní i pod veľkým zaťažením. Výsledkom je nižšia spotreba paliva a zníženie emisií CO2 vďaka zníženému valivému odporu. Krátka brzdná dráha i na mokrom povrchu. Vzhľadom na zvýšené zaťaženie ľahkých úžitkových vozidiel sú kladené vysoké nároky na brzdný výkon dodávkových pneumatík, a to predovšetkým na mokrej vozovke. Záberové hrany blokov dezénu vytvárajú stieračový efekt a zaisťujú optimálny kontakt s povrchom vozovky. Prínosom je skrátenie brzdnej dráhy a zlepšenie priľnavosti k mokrej i suchej vozovke. Ovládateľnosť ako pri osobnom automobile. Vysoká tuhosť pásového dezénu a pevné rameno umožňujú optimálny prenos bočných síl a zvýšenie stability jazdy. Výsledkom sú citlivejšie schopnosti manévrovania zodpovedajúce osobnému vozidlu.

Vývoj ceny

Reklama

Najprezeranejšie produkty

Reklama