Programy pre internetové obchody* v závislosti od nastavenej ceny za preklik v aukčnom systéme a získaného ocenenia Overený obchod

Prekliky z fulltextového vyhľadávania a z detailu e-shopu sú v platených programoch spoplatnené jednotnou sadzbou 0,04 EUR bez DPH. Rovnakou sadzbou 0,04 EUR bez DPH je spoplatnený preklik z porovnania cien pri zoradení e-shopov podľa najnižšej ceny, hodnotenia, názvu alebo podľa vzdialenosti od prevádzky.

PPC Premium

Najvyšší program, ktorý vám zabezpečí maximalizáciu obratu z Pricemanie a budovanie značky Vášho e-shopu. V programe Premium sú preferované obchody, ktoré majú udelené ocenenie „Overený obchod“. Toto ocenenie je prestížnou známkou kvality a serióznosti, zároveň zvyšuje dôveryhodnosť Vášho e-shopu v očiach potenciálnych zákazníkov. Poradie obchodov v porovnaní cien viete ovplyvniť nastavením ceny pre jednotlivé hlavné kategórie tovaru v administračnom rozhraní.


PPC Promo

Program Promo je vhodný pre nízko konkurenčné segmenty, pričom získava niektoré výhody plateného programu. Zabezpečí vám prednostné pozície za predpokladu, že máte nízke ceny a zároveň pri danom tovare nie sú iné obchody v programe Premium.


Program Partner

Základný program, ktorého podmienkou je pridanie nášho spätného odkazu na hlavnú stránku Vášho e-shopu. Tovary sa zobrazujú len vo fulltextovom vyhľadávaní, avšak na nižších pozíciách ako platené programy. Využívaním programu Partner získate iba malú časť možných preklikov a tým pádom aj objednávok z Pricemanie.


Povinnosť pridať spätný odkaz

Program Partner funguje na báze reciprocity a teda podmienkou pre využívanie tohto programu je pridanie nášho spätného odkazu na hlavnú stránku Vášho e-shopu. Pre vygenerovanie spätného odkazu nás prosím kontaktujte na [email protected] Nevýhodou pridania odkazu je, že zákazníka smerujete preč z Vášho e-shopu, ktorý tak môže nakoniec nakúpiť v inom obchode, aj preto z hľadiska maximalizácie obratu odporúčame jeden z platených programov.


Zaradenie tovaru do fulltextového vyhľadávania

Po schválení Vášho XML feedu a splnení obchodných podmienok je Váš e-shop aktivovaný a Vaše produkty sú vyhľadateľné vo fulltextovom vyhľadávaní na Pricemanii. Výsledky sú zoraďované podľa relevancie a nastaveného programu obchodu (preferované sú plateného obchody), systém vyhľadáva nad názvami produktov.


Zaradenie tovaru do porovnania cien

Tovar je možné do katalógu Pricemanie zaradiť prostredníctvom XML feedu v korektnej štruktúre. V procese spracovania XML feedu sú párované Vaše produkty k už existujúcim alebo sú zaradené ako nové do príslušných kategórií. Pri určovaní poradia v rámci spracovania feedov sa berie do úvahy kvalita feedu, počet produktov a segment a najmä zvolený PPC program. Prioritne sú spracovávané e-shopy v programe PPC Premium, s kvalitným feedom a s ponukou tovaru v najprezeranejších kategóriách. Do katalógu nemusia byť zaradené málo prezerané produkty (ako je príslušenstvo apod.) a najmä nejednoznačne pomenované produkty.


Prednostné pozície vo fulltextovom vyhľadávaní

Pozície vo výsledkoch fulltextového vyhľadávania závisia od zvoleného programu, platené programy Promo a Premium sa zobrazujú na prednostných pozíciách nad ponukami e-shopov zaradených v programe Partner.


Zobrazenie na prednostných pozíciách v porovnaní cien na detaile produktu

V porovnaní cien sú prednostne zobrazované obchody v programe Premium, ktoré majú udelené ocenenie Overený obchod. Ďalším kritériom, ktoré rozhoduje o poradí ponúk, je nastavená cena za preklik v aukčnom systéme pre jednotlivé hlavné kategórie tovaru. V prípade rovnakej nastavenej ceny za preklik sa prednostne zobrazí obchod s vyšším celkovým hodnotením obchodu. Ak sa na detaile produktu nenachádza v programe Premium žiadny overený obchod, zobrazia sa na prvých pozíciách ponuky obchodov s nastaveným programom Premium označené ako Sponzorované obchody a to podľa nastavenej ceny za preklik.


Prednostné zobrazenie e-shopu v sekcii Pricemania Zoom (galéria)

Pricemania Zoom (galéria) obsahuje ručne pridávané a kvalitné obrázky k produktom, pri ktorých sa zobrazujú v ľavej lište vybrané ponuky. Ponuky sa v tomto boxe zobrazujú v závislosti od nastaveného programu.


Konzultácia v oblasti zvyšovania návštevnosti a obratu

Konzultáciu je možné využiť po preinvestovaní min. 800 EUR bez DPH alebo využívaní programu PPC Premium minimálne 6 mesiacov. Cieľom konzultácie je zvýšenie celkovej miery konverzie vášho e-shopu a to prostredníctvom krátkej analýzy e-shopu z biznis hľadiska, SEO hľadiska a hľadiska použiteľnosti a prístupnosti webu pre užívateľov. Využité pri tom budú skúsenosti tímu Pricemania.sk z viacerých úspešných projektov. Výstupom je stručný sumár odporúčaní zameraných na prípadné zefektívnenie objednávkového procesu v e-shope, štruktúry webu, prípadne celkovej stratégie vášho e-shopu s dôrazom na maximalizáciu miery konverzie a teda zvýšenie výnosnosti vášho e-shopu. Uvedené podmienky pre takúto konzultáciu sa počítajú od 1.8.2010.


 

Hlavný partner Pricemania.sk:
Lenovo