Skip to content Skip to footer

7 vecí, ktoré by nemali chýbať v detskej výbavičke

Dve čiarky na tehotenskom teste značia jediné, ste v očakávaní. Po začiatočnom ošiali, kedy si zavoláte celú rodinu a oznámite im túto radostnú novinu, prichádza na rad príprava. Máte už všetko nakúpené?

Časy látkových plienok a nekompatibilných kočíkov sú už, našťastie, za nami. Moderná doba prináša v krásnom období rodičovstva niekoľko vymožeností. Tie novým mamičkám i oteckom uľahčujú prvé mesiace s novým členom rodiny.

Prinášame vám zoznam vecí, ktoré by mala obsahovať aj vaša výbavička.

Zavinovačka

Používali ich aj naše mamy. Dávajú novorodeniatku pocit bezpečia ako v maminom brušku. Predstavte si, že vás zoberú preč z teplého bezpečného miesta, kde ste strávili deväť mesiacov a všetko okolo vás je zrazu nové.

Doprajte svojmu dieťatku pocit bezpečia od prvej chvíle. Zbaľte si ju so sebou už do pôrodnice. Viete ju využiť pri dojčení, uspávaní i na prechádzky v kočíku. Nič nepokazí New Baby Klasická šnurovacia zavinovačka z prírodnej bavlny a z antialergických materiálov.

Silikónové kojacie korále

Počuli ste už o nich? Keď sa bavíme o uľahčovaní života mamičiek, tento produkt nemôžeme vynechať. Mimijo Grace Mint silikónové kojacie korále majú formu náhrdelníku, ktorý nosí mama na krku. Pre dieťa sú bezpečné, vyrobené z materiálov, z ktorých sa vyrábajú aj fľašky a cumlíky.

Dieťa sa s nimi hrá, nemôže ich odhodiť a vy máte voľné ruky, lebo korále máte na krku. Majú zaujímavé tvary a farby, podporujú motorické schopnosti dieťaťa. Slúžia ako hryzátko vhodné, keď sa tlačia prvé zúbky.

Vanička

Máte doma sprchový kút alebo chcete byť eko a nenapúšťať veľkú vaňu pri každom kúpaní bábätka? Stačí vám malá šikovná detská vanička, ktorú viete zbaliť aj na cesty. Moderné vaničky majú zabudovaný teplomer pre optimálnu teplotu vody a integrované lehátko s protišmykovou úpravou, ktoré zabezpečí bezpečné kúpanie a menej stresu pri prvých pokusoch. Takou vaničkou je aj OK Baby Onda Evolution.

Hryzátka a hračky

„Idú nám zuby.“ Nie je to jednoduché obdobie, pomôcť ale môžu hryzátka, vďaka ktorým sa zmierňuje pocit napätia v oblasti čeľuste a napomáhajú zúbkom v prerezaní. Hryzátko by malo byť vyrobené z nezávadného silikónu, z ktorého je vyrobený aj Mimijo Ružový donut.

Už od prvých týždňov je dôležité, aby sme dieťatko zaujali. Pomôcť môže šuchotavá hračka, ktorá už pri najmenšom dotyku vydáva zvuky, ktoré dieťatko zaujmú a budú ho nútiť hýbať hlavičkou. Ideálne je, ak ju viete zachytiť aj na kočík či hrazdičku autosedačky. Zaujímavou voľbou pre deti je Wee Gallery Šuchotavá sova pre bábätká.

Kočík

Dnešné modely ponúkajú maximálny komfort, terénne kolesá, ktoré oceníte či žijete v meste, alebo plánujete jazdiť do prírody. Kľúčovou vlastnosťou je kompaktnosť, ale aj nízka hmotnosť, ktorú ocení každá mamička.

Ak hľadáte elegantný, terénny, odpružený kočík, ktorý ponúka možnosť využitia aj pri rozšírení rodiny o ďalšie dieťa, skúste pozrieť kočík Easywalker Harvey2najkompaktnejší a najpohodlnejší v segmente kombinovaných kočíkov.

Odsávačka mlieka

Problémy s kojením alebo budete potrebujete odísť a odsať mlieko, ktorým nakŕmia v čase vašej neprítomnosti vaše novorodeniatko. Odsávačka mlieka je v týchto prípadoch veľkým pomocníkom.

Odporúčame odsávačku mlieka, ktorá ponúka možnosť odsávania priamo do fliaš, na ktoré viete nasadiť cumlík a viete ich uskladniť v chladničke i mrazničke. Vyberajte si odsávačky s mäkkou silikónovou vložkou, ktorú ocenia aj vaše prsníky. Vyskúšajte Philips Avent Natural s Via systémom odporúčaný ženami i zdravotníckym personálom.

Ohrievač fliaš

Ak neplánujete kojiť alebo budete mať problémy s kojením, vo vašej výbave by nemal chýbať digitálny ohrievač fliaš. Ohreje mlieko i iné detské jedlo a udrží ho teplé. Ponúka množstvo programov, oznámenie o ukončení ohrievania zvukovým a vizuálnym signálom. Na trhu sú aj ohrievače fliaš, ktoré dokážu detské jedlo rozmraziť. Pozrite si napríklad Chicco digitálny ohrievač fliaš.

Aj toto sú príklady vecí, ktoré vám pomôžu v prvých týždňoch a mesiacoch v najkrajšom období života – po narodení dieťatka.