Ako ušetriť na nákupoch so zľavovými kupónmi

Snažiť sa ušetriť je prirodzené a najmä rozumné. A to nie len v čase krízy. Je zbytočné míňať viac peňazí ako je potrebné, ak existujú spôsoby, ako to zmeniť.

Asi najjednoduchším spôsobom ako ušetriť pri nakupovaní, je nakupovať cez internet. Eshopy majú takmer vždy lepšie ceny ako kamenné predajne a výhodou online nakupovania je aj to, že si môžete veľmi rýchlo porovnať ceny konkrétnych produktov a vybrať si obchod, ktorý je najlacnejší. Ďalším plusom je, že na internete máte de facto neobmedzený výber. Vždy môžete porovnávať a napokon urobiť to najlepšie rozhodnutie.

Eshopov je stále viac, v boji o zákazníkov sa snažia predbiehať lepšími cenami, väčším výberom, kvalitnejším servisom alebo rýchlejším dodaním. Čítajte recenzie, počúvajte odporúčania a chcite najvyššiu kvalitu za najnižšiu cenu.
 
Zľavové kupóny

Veľmi efektívnym spôsobom, ako môžete pri nákupe na eshope ušetriť ešte viac sú zľavové kupóny. Nie každý však o nich vie a nie každý tieto možnosti využíva. Pritom, ak zľavové kupóny využívate pravidelne, dokážete z dlhodobého hľadiska ušetriť nemalé peniaze.

Rôzne výhody zľavových kupónov:
·         Percentuálna alebo konkrétna zľava z nákupu
·         Doprava zadarmo
·         Darček navyše
·         Akcie a výpredaje
·         Súťaže

K zľavovým kupónom sa môžete dostať rôznymi spôsobmi. Niektoré sú zverejnené v akciových letákoch, tlačených periodikách a samozrejme v newsletteroch. Eshopy ich zverejňujú aj na sociálnych sieťach, niekedy dostanete zľavový kód po prvom nákupe v konkrétnom obchode, prípadne ste zaradený do vernostného programu, kde zbierate body a získavate zľavy. Kupóny môžete získať aj od tretích strán ako súčasť provízneho systému.

Ak chcete mať vždy prehľad o aktuálnych zľavových kupónoch v najrôznejších eshopoch, mali by ste pravidelne sledovať stránky ako Bonipo.sk. Tento kupónový web neustále rozširuje svoju databázu online obchodov, a tak vďaka nemu určite ušetríte už pri vašom najbližšom nákupe. Veľmi dobre majú zastúpenú kategóriu kupónov pre domácnosť a bývanie. Nájdete tam napríklad aj známy Lidl-shop.sk a jeho akcie, kupóny a zľavy

Či už chcete zaplatiť menej, využiť akciu alebo výpredaj, ušetriť na doprave alebo máte radi darčeky, na Bonipo nájdete prehľadný a kategorizovaný zoznam.

V súčasnosti využívajú eshopy podporu takýchto kupónových webov stále častejšie. Je to obojstranne výhodná spolupráca, ktorá väčšinou funguje na základe affiliate kampane a teda provízneho systému.

Kupónové weby sú tak výhodné pre zákazníkov aj obchodníkov. Nájdete tam už aj prehľad a recenzie eshopov, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, kde to skutočne stojí za vaše peniaze. Takže vďaka tomu nie len ušetríte, ale nájdete aj ten najlepší a najspoľahlivejší eshop, ktorý ponúka vami hľadané produkty.

Šetríte tak vaše peniaze, čas aj nervy.